fbpx
aysteel-beyaz-logo

İletişim

1.Organize Sanayi Bölgesi 1.Cadde No:24 Kütahya

0274 277 00 77

proje@aysteel.com.tr

info@aysteel.com.tr

Takip Et

HAFİF ÇELİK SAĞLAM YAPI 

Hafif çelik çerçeveli sistemler geleneksel sistemli konutlara göre 13-15 kat daha hafiftirler. Hafif çelik yapılar olası bir deprem sırasında binanın ayakta kalabilme oranını artıran bir sisteme sahiptir. Hafif yapısı ve güçlü bağlantı noktaları nedeniyle daha az sismik kuvvet yaratır. Depremde hasar ihtimali, geleneksel betonarme binalara göre, daha azdır. Hafif çelik yapı panellerinin birleşimlerinin perçin ve akıllı vidalar aracılığıyla yapılması, oluşturulan binalarda depreme karşı dayanıklılığın artmasını ve deprem anında oluşabilecek çatlakların önüne geçilmesini sağlar.

 

HIZLI ve HATASIZ ÜRETİM

Hafif çelik yapı karkasının üretimi tam otomatik sistemde dış etmelere bağlı kalmaksızın gerçekleşir. Dolayısıyla hafif çelik karkasının oluşturulması çok kısa süre alır. Üretim tam otomatik makinelerde ve hafif çelik yapı sistemi için özel olarak geliştirilmiş yazılımlar kullanılarak yapıldığı için hatasız üretim ve sonrasında mimari projeye uygun olarak montaj gerçekleşir

ÖNGÖRÜLEBİLİR İNŞAAT SÜRESİ

Hafif çelik yapı karkası her türlü hava koşullarında monte edilebilir. Bu doğrultuda inşaat sezonuna bağlı kalmayan uygulamalar gerçekleşir. Ayrıca, yapılacak işin başlangıç ve bitiş süresinin reel olarak  oluşturulabilmesi, gereksiz işçilik ve şantiye maliyetlerinin önüne geçer.